Imię a data urodzenia

znak-zodiaku-dzieckaWybór imienia dla wielu świeżo upieczonych rodziców nie jest prostą sprawą. Niektórzy oczywiście wiedzą, jak nazwą swe pociechy już na długo przed ich narodzinami, inni natomiast długo zastanawiają się nad decyzją, szczególnie jeśli wierzą, że nadane dziecku imię może zaważyć na jego całym życiu.

Osoby, które interesują się astrologią lub nawet zajmują się nią zawodowo bez wątpienia potwierdzą te teorię, podobnie jak fakt, że na przyszłość, w szczególności na cechy charakteru, bardzo duży wpływ ma data urodzenia, a co za tym idzie, znak zodiaku. Jak zatem dobrać imię do znaku zodiaku? Jakie imiona będą najbardziej odpowiednie?

Osoby spod znaku barana są ciekawskie, ruchliwe i bezpośrednie. Potrafią się skoncentrować na wykonywanym zadaniu, ale łatwo je rozproszyć i zniechęcić. Według astrologów najlepsze imiona męskie dla tego znaku zodiaku to Andrzej, Cezary, Damian, Grzegorz, Jan, Krzysztof, Jacek czy Maksymilian. Byki są zdecydowane i uparte, doprowadzają swoje zamierzenia do końca. Ich atutem jest doskonała pamięć, cierpliwość i wytrwałość. Idealne imiona dla chłopców spod tego znaku to Adam, Adrian,  Hubert, Iwo,  Łukasz, Maciej,  Piotr albo Szymon. Z kolei idealne imiona męskie dla osób spod znaku Bliźniąt o na przykład Bartłomiej, Jakub,  Przemysław, Tomasz, Czesław,  Norbert albo Sylwester. Panowie spod tego znaku są dowcipni, uroczy i błyskotliwi. Niestety niezbyt stali w uczuciach, ale za to sprytni i skłonni do podejmowania racjonalnych decyzji.

Raki z kolei mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Idealne imiona dla mężczyzn Raków to Aleksander, Artur, Błażej, Dawid, Franciszek,  Hubert, Marcin, Tymon, Bruno albo Ernest. A jakie imiona pasują do towarzyskich, bystrych i inteligentnych, choć czasem próżnych i egoistycznych Lwów? Najlepsze męskie imiona dla tego znaku zodiaku to Dariusz,  Filip, Kacper,  Oktawian lub Daniel. Panny są bystre i niezwykle inteligentne. Mężczyźni spod tego znaku to typ pedantycznego, schludnego perfekcjonisty. Są przewidywalni, opanowani i uzdolnieni praktycznie. Najlepsze imiona dla nich to Jarosław,  Michał, Oliwer, Rafał, Robert,  Krystian lub  Seweryn.

Wagi są obdarzone dobrym gustem i zawsze taktowne. Mają jednak problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za nie. Najlepsze męskie imiona dla nich to Damian, Dominik, Filip, Tytus lub Kamil. Z kolei imiona odpowiednie dla charyzmatycznych Skorpionów to miedzy innymi Paweł,  Wojciech,  Marek bądź Maksymilian. Koziorożce stoją obiema nogami na ziemi, a wzrok mają skierowany cały czas na cel. Najlepsze imiona dla nich to Aleksander, Błażej, Karol, Marcin, Mikołaj, Nikodem lub Robert. Osoby spod znaku Wodnika zazwyczaj nie lubią utartych schematów i cenią sobie wolność. Wśród odpowiednich dla nich imion będą takie jak Dominik,  Szymon, Tomasz, Arkadiusz lub Sławomir. Z kolei imiona, które pasują do empatycznych i oddanych Ryb to na przykład Jan,  Oskar, Patryk, Fabian lub Ireneusz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *