Gry sylwestrowe dla dzieci

przyjecie-sylwestrowe-dla-dzieciSylwester to wspaniały, magiczny czas. To czas zabawy i radości dla dorosłych, ale także dla dzieci. Wielu z dorosłych o tym zapomina i, gdy nadchodzi sylwestrowy bal, ”w tany” ruszamy my, zaś nasze pociechy zostają w domu z opiekunką czy dziadkami. Tymczasem dzieciakom fantastyczna zabawa sylwestrowa należy się tak samo jak nam, dlatego też, jeżeli do tej pory o tym zapominaliśmy, to postarajmy się, aby tego roku było inaczej. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby nasze skarby przeżyły niezapomnianego Sylwestra w gronie swoich przyjaciół albo krewnych. Niech króluje bezalkoholowy szampan, kolorowe konfetti, muzyka, którą młodzież -starsza i młodsza – uwielbia najbardziej, oryginalne życzenia noworoczne, a nie „oklepane” składanki powtarzane przez dorosłych jak mantrę. Zorganizujmy naszym dzieciom domową imprezę albo wyślijmy je na dziecięcy bal sylwestrowy, bo takowe naprawdę mają miejsce! Nie wiedziałeś? Teraz już wiesz, więc… czyń, co do Ciebie należy!

Sylwester w wydaniu dziecięcym ma to do siebie, że obfituje w moc atrakcji – jest ich zdecydowanie więcej aniżeli w przypadku przyjęcia dla dorosłych z dość oczywistych powodów. Dzieciaki mają niesamowitą wyobraźnię, mnóstwo niespożytkowanej energii zawsze w zapasie, ogromne potrzeby i chęci, bo jak się bawić, to na całego! W zawiązku z tym należy zadbać o właściwą oprawę dziecięcego balu począwszy od jedzenia i napojów, poprzez wybór odpowiedniej muzyki pasującej na Sylwestra, aż po scenariusz gier i zabaw, które będą stanowić największą atrakcję, zwłaszcza, gdy wśród nich pojawią się także konkursy z nagrodami. Maluchy to uwielbiają! Nie muszą to być bardzo wymyślne gry, najważniejsze aby nie były nudne. Postawmy zatem na zabawy, które wiemy, że spotkają się z pozytywnym odbiorem. Wyjdźmy z założenia, że zabawy, które sprawdzają się na co dzień, sprawdzą się również „od święta”, a sukces mamy gwarantowany.

Kręcenie „ciuciubabki” czy zabawa w „chowanego” naprawdę będzie cieszyć, zresztą tak samo jak wspólne kolorowanie. Drukowane malowanki sprawdzą się w tej sytuacji idealnie. Malowanie roześmianych buzi maluchów również będzie fajną atrakcją. Kredki, flamastry, farbki w dłoń i do dzieła!

Życzenia sylwestrowe i noworoczne złóżmy nie tylko sobie nawzajem, ale także dzieciom – one też tego oczekują! Poza tym, z pewnością również odwdzięcza się kilkoma ciepłymi, a co ważniejsze szczerymi słowami, a tego nie sposób wycenić żadną miarą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *