Fryzura komunijna z grzywką

uczesanie-z-grzywka-na-komunieWybór komunijnego uczesania to dość ważne zadanie dla każdej mamy. Wszyscy doskonale wiemy, że młode damy w tym wyjątkowym dniu chcą prezentować się szykownie oraz elegancko, a fryzura jest bardzo istotnym uzupełnieniem komunijnego stroju.

Jeśli nie wiesz, jak uczesać dziecko na komunię na pewno warto już znacznie wcześniej zapoznać się z najciekawszymi propozycjami fryzur komunijnych. Wśród nich znajdziemy zarówno pomysły na krótkie włosy, jak i fryzury z warkoczem dla dziewczynek.

Nawet jeśli nasza pociecha nie ma długich włosów, możemy stworzyć ciekawą fryzurę komunijną z grzywką. Grzywka z całą pewnością będzie bardzo dziewczęcym elementem uczesania. Mogą ją posiadać zarówno dziewczynki z długimi jak i krótkimi włosami. Podstawą do stworzenia takiej fryzury jest jednak właściwe cięcie. Jeśli chcemy mieć pewność, że grzywka zostanie dobrze ucięta, wówczas warto postawić na wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Za grzywkę nie powinniśmy zapłacić zbyt wiele, a za to efekt będzie gwarantowany. Wcześniej warto uzgodnić z pociechą, jakiego rodzaju miałaby to być grzywka. Jeśli nasza córka ma bujne i gęste włosy, wówczas możemy zdecydować się na stworzenie grzywki prostej, przyciętej tuż nad brwiami lub na grzywkę modnie wycieniowaną.

Jeśli natomiast włosy naszej pociechy są cienkie i delikatne, możemy poprosić fryzjerkę o zrobienie asymetrycznej grzywki, która optycznie zagęści włosy. Taką grzywkę najlepiej jest zaczesywać na tą stronę, na którą na co dzień czeszemy dziecko.

Fryzura komunijna z grzywką będzie efektownie prezentującym się uczesaniem, ale pamiętajmy, że sama grzywka to jeszcze nie wszystko. Do grzywki należy dopasować resztę włosów. Możemy postawić na włosy rozpuszczone – proste, loki lub fale, ale oczywiście to nie jedyna możliwość uczesania.

W połączeniu z grzywką bardzo ładnie prezentują się także wszelkiego rodzaju upięcia z tyłu głowy, czyli klasyczne koki. Jeśli nie wiesz, jak zrobić efektowny kok krok po kroku, wystarczy poszukać wskazówek w Internecie. Tam z całą pewnością znajdziesz mnóstwo praktycznych porad, które będą dotyczyć nie tylko koków, ale także wielu innych fryzur komunijnych. Najlepiej sprawdzi się nieduży koczek, który można podpiąć białymi wsuwkami lub spinkami.

Fryzura komunijna z grzywką niewątpliwie doda naszej córce dziewczęcości oraz subtelności. Do takiego uczesania warto także dobrać ciekawe dodatki. Najczęściej wkładaną ozdobą na głowę jest tradycyjny wianek, ale dzisiaj coraz więcej młodych dam w dniu pierwszej Komunii Świętej posiada zamiast wianka wplecione we włosy żywe kwiaty. Mogą to być na przykład stokrotki lub konwalie, które są kwiatami o białej barwie i będą doskonale komponować się ze śnieżnobiałą sukienką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *