Ferie zimowe nastolatka

ferie zimowe

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że młodzież z utęsknieniem wyczekuje ferii zimowych, gdyż jest to czas odpoczynku od szkoły. W tym okresie młodzi ludzie mogą się zrelaksować, spotkać z bliskimi, wyjechać ze znajomymi czy po prostylu odpocząć w domu. Oczywiście, w przeciwieństwie do młodszych kolegów ze szkoły podstawowej raczej nie spędzają wakacji zimowych z rodzicami, gdyż często uważają, że to wstyd wyjeżdżać z mamą i tatą, np. nad jezioro. W związku z czym młodzi preferują spędzanie wolnego czasu razem z rówieśnikami, z którymi się doskonale rozumieją.

Nie ulega wątpliwości, że młodzież kocha góry, w szczególności jazdę na nartach czy desce snowbordowej. Dlatego warto pomyśleć o zafundowaniu nastolatkom obozu narciarskiego, gdzie podszkolą swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportowej, a co najważniejsze będą pod stałą opieką. Z pewnością, to rozwiązanie jest znacznie lepsze niż zezwolenie dzieciom na samodzielny wyjazd z przyjaciółmi przykładowo do Zakopanego czy Szczawnicy, który nie zawsze może się zakończyć szczęśliwe, ponieważ młodzież pozostawiona bez opieki miewa różne pomysły, czasami bardzo szalone. Poza tym, możemy jeszcze wysłać młodzież na półkolonię, na której odbywają się nie tylko zajęcia sportowe, ale i edukacyjne, np. językowe. W tym wypadku młodzież spędzi nie tylko miło czas, ale również poszerzy swoją wiedzę z określonej dziedziny.

Oprócz tego, coraz większym zainteresowaniem cieszy się zimowisko nad Bałtykiem, gdyż nad morze jest ślicznie nie tylko latem, ale i zimą. Należy zaznaczyć, że w nadbałtyckich miejscowościach można między innymi nauczyć się jazdy konnej, a także poszosować na stoku, gdyż trasy zjazdowe znajdują się przykładowo w Sopocie. Z pewnością, udane ferie można też spędzić na Mazurach, gdzie nie brakuje atrakcji dla nastolatków. Warto dodać, że ferie do idealny czas, aby spotkać się ze znajomymi. Otóż, możemy z nimi udać się na spektakl teatralny, seans filmowy czy koncert, ponieważ w okresie zimowych wakacji większość ośrodków kulturalnych przygotowuje specjalne oferty dla młodzieży. Przyjemna może się także okazać wycieczka do muzeum, w szczególności nowoczesnego, gdzie nie brakuje multimediów. Przykładowo możemy tu wymienić Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie czy Muzeum Rynku Podziemnego w Krakowie, które rok rocznie są odwiedzane przez tłumy turystów.

Jak widać, młodzież może spędzić ferie w ciekawy sposób, a nie tylko biernie siedzieć przez telewizorem czy komputerem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *