Dlaczego warto zapisać malucha na fitness?

Obecnie zajęcia fitness cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie dziwi więc wcale fakt coraz większej liczby dzieci, uczestniczącej w specjalnych kursach i ćwiczeniach, mających za zadanie rozwinąć ich koordynację oraz wzmocnić wszystkie partie mięśni.

Jak się okazuje, fitness dziecięcy to nie kolejny wymysł zblazowanych dorosłych, ale doskonała alternatywa na zapewnienie naszym pociechom odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia. Ćwiczenia aerobowe pozwalają bowiem na wyrobienie w dzieciach nawyku do aktywnego spędzania wolnego czasu, dbania o własne zdrowie oraz niwelują ryzyko wystąpienia otyłości czy poważnych chorób układu kostnego.Ćwiczenia fizyczne skutecznie pomogą naszemu dziecko zwalczyć nadwagę, wysmuklić sylwetkę i podnieść wydolność, sprawność oraz kondycję fizyczną.

Obecnie wielu lekarzy bije na alarm – ogromna liczba naszych dzieci cierpi na otyłość. Niedopilnowanie najmłodszych, pozwalanie im na objadanie się oraz nie zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu może w przyszłości skutkować bardzo poważnych chorobami i dysfunkcjami organizmu. Dlatego też, bez wątpienia warto zapisać dziecko na specjalnie przygotowane dla niego zajęcia ruchowe dla dzieci z doświadczonym instruktorem. Poprzez prawidłowy dobór serii ćwiczeń oraz wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety, nasze pociechy już od najmłodszych lat będą mogły cieszyć się zdrowiem oraz aktywnie i miło spędzać czas w grupie rówieśniczej.

Zajęcia fitness dla dzieci składają się zarówno z tak zwanego treningu cardio, wzmacniającego serce oraz poprawiającego krążenie i układ oddechowy jak i zajęć tanecznych czy zabaw ruchowych, dobranych odpowiednio dla każdej grupy wiekowej. Zazwyczaj dzieci ćwiczą w grupach do lat 6 oraz do lat 13. Treningi dla maluchów mają na celu wzmocnienie ich układu kostnego bez zbędnego przeciążania mięśni i stawów.

Trening zaczyna się zawsze od ćwiczeń najprostszych, polegających na rozciąganiu. Następnie, wprowadza się szereg zajęć z gimnastyki korekcyjnej, mających wyeliminować ryzyko powstawania wad postawy. Zależnie od indywidualnych predyspozycji i zainteresowań dziecka, możliwym jest również wprowadzane do ćwiczeń elementów sztuk walki czy tańca np. popularnej zumby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *