Park rozrywki w Paryżu

disneyland-w-paryzuCzęsto jest tak, że patrzymy przez okno i widzimy nudną, smutną, szarą rzeczywistość. W takich chwilach, chciałoby się wyrwać z monotonni życia codziennego i choć na moment przenieść się w inny, ciekawszy świat. Ucieczka? Niekoniecznie. Raczej pragnienie odskoczni od normalności, chęć przeżycia czegoś ekscytującego, spełnienie osobistych pragnień, dziecięcych marzeń… Któż z nas nie zna postaci Walter’a Disney’a– słynnego amerykańskiego producenta filmowego, reżysera, scenarzysty, aktora dubbingowego, animatora, a wreszcie współzałożyciela największej korporacji medialnej na świecie: Walt Disney Productions? Zapewne w życiu każdego z nas odegrał istotną rolę…

Mówi się o nim, że jest czarodziejem „szczenięcych lat”, bowiem na jego produkcjach animowanych i filmowych opiera się niemal cały dziecięcy świat. Kultowe postaci takie jak Myszka Miki, Pies Pluto, Piotruś Pan, Kaczor Donald, Król Lew czy Mała Syrenka – podbiły serca nas, dorosłych, i z każdym rokiem zdobywają kolejnych wielbicieli.

I właśnie z myślą o tej ogromnej rzeszy osób powstał w Paryżu Disneyland – Magiczny Świat Disney’a, o którym informacje znajdują się w każdym turystycznym przewodniku po mieście. To jeden z największych i najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie. Nic w tym dziwnego – w końcu zadbano o niezliczoną ilość atrakcji, które zadowolą wszystkich poszukiwaczy niezapomnianych przeżyć. A tych można doświadczać całymi dniami, toteż na terenie parku znajdują się hotele dysponujące miejscami noclegowymi, gotowe przyjąć wielu gości.

Przyjazd w to miejsce to doskonały prezent na Dzień Dziecka, który okaże się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla naszej pociechy, ale także dla nas samych. Człowiek jest skory do zabawy przez całe życie – wiek nie gra żadnej roli. Zamiast więc na przykład planować weekend z ukochanym w Paryżu, może warto byłoby zaplanować weekend pełen szaleństwa, emocji i adrenaliny? Zwłaszcza, iż tego typu „zamienniki” są doskonałym sposobem na urozmaicenie życia! Dostarczają nowych doświadczeń, pozwalają poznać się z innej strony, uczą współdziałania i cieszenia się beztroską, której tak bardzo brakuje w dorosłym życiu. A przecież zabawa we dwoje to wspaniała rzecz.

Nie wstydźmy się zachowywać jak dzieci- jesteśmy dziećmi tyle tylko, że nieco większymi. Bawmy się, bo w końcu paryski Świat Disney’a powstał z myślą o nas wszystkich: małych i dużych, grubych i chudych, dla Ciebie i dla mnie – dla NAS!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *