Dekoracja stołu na urodziny dziecka

stol-na-kinderbalStół to ważny mebel w każdym domu. Jego rola polega na gromadzeniu domowników na wspólnych posiłkach oraz staje się on punktem centralnym podczas wielu spotkań tak rodzinnych jak i towarzyskich. Zawsze dbamy o to by był schludnie nakryty, gustownie udekorowany, by posiłki przy nim spożywane były samą przyjemnością. W przyjemnej atmosferze odbywają się miłe rozmowy, całość dekoracji wprowadza odpowiedni nastrój a jak wiadomo, to on jest najważniejszy. Nieważne czy jest to przyjęcie dla dorosłych czy też dla dzieci, stół ma się prezentować oryginalnie. Być może nawet dzieci są bardziej wymagającymi biesiadnikami, ponieważ ich uwaga zwykle skupia się na tym, co nietypowe, kolorowe i oryginalne.

Zatem rodzice chcący zaplanować ciekawe przyjęcie dla swych pociech powinni zainwestować w kolorowe serwetki. Są one elementem, którego nie może zabraknąć na żadnym przyjęciu, obiedzie, spotkaniu. Są szalenie przydatne a poza swą wiadomą funkcją dekorują stół. Zdobić go mogą nie tylko samym wzorem, jaki jest na nich nadrukowany czy też wyhaftowany, ale samym ułożeniem.

Sposobów na składanie serwetek jest tak wiele, że każdy może wybrać coś specjalnego dla siebie i to na różne okazje. Serwetki do kieliszka i serwetnika, serwetki składane w formie zająca, wachlarza, kwiatów, motyli, to tylko nieliczne propozycje, jest tego znacznie więcej. Dlatego na przyjęcie dla milusińskich zakupcie kolorowe papierowe serwetki i do dzieła. W pracach nad serwetkowymi dekoracjami niech pomagają dzieci. Będzie to dla nich świetna zabawa i możliwość ćwiczenia umiejętności manualnych. Jeśli razem będziecie przygotowywać takie dekoracje najlepiej wybierać motywy niezbyt trudne, ale efektowne.

Jednym z takich jest róża. Do jej wykonania można użyć serwetki zarówno papierowej jak i z tkaniny.

  • Papierową serwetkę odwracamy motywem do spodu i zaginamy rogi do środka
  • Czynność powtarzamy jeszcze dwukrotnie, po czym odwracamy serwetkę i znów zaginamy wszystkie rogi do środka
  • Uformowanie róży polega na wywinięciu wcześniej zagiętych rogów ku górze i na zewnątrz.
  • Zadanie proste i dające fajne efekty na pewno spodoba się dzieciom. A jeśli rodzice chcą przygotować serwetki, które można umieścić w szklance to najlepszym pomysłem będzie motyl:
  • Boki serwety składamy do środka
  • Zaginamy boki po przekątnej prostokątów na zewnątrz
  • Całość składamy w harmonijkę dosyć ciasno by utworzyć ładny wzór
  • Przytrzymując palcem na środku rozginamy skrzydełka motyla i umieszczamy serwetkę zgiętą w pół w szklance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *