Darmowe konta dla nieletnich

Obecnie, istnieje duża konkurencja na rynku, jeżeli chodzi o usługi bankowe, w związku z tym nie ma się co dziwić, iż banki chcą pozyskać coraz to młodszych klientów, przywiązać ich do siebie, oferując im korzystne warunki. W tym celu bardzo modne stały się darmowe konta dla niepełnoletnich, które cieszą się ogromnych zainteresowaniem.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że rachunek osobisty w Polsce może założyć osoba niepełnoletnia, która ukończyła 13 lat i jej rodzice wyrażą na to zgodę. Oczywiście, aby małolat chciał skorzystać z takiej oferty musi być ona dla niego atrakcyjna, czyli krótko mówiąc, prowadzenie konta powinno się odbywać za darmo, bowiem osoba niepełnoletnia nie pracuje, a więc nie ma własnych środków na utrzymanie rachunku. Poza tym, wszystkie transakcje finansowe, czyli wypłaty z konta, wpłaty na rachunek, przelewy oraz posługiwanie się kartą też muszą być darmowe, gdyż w innym wypadku taka propozycja konta nie będzie ciekawa dla młodzieży.

Ponadto, młodzi ludzie większość spraw załatwiają przez Internet, w związku z czym na pewno elektroniczna obsługa konta jest tu wskazana, bowiem dzięki niej osoby niepełnoletnie będą mogły sprawdzać stan konta i dokonywać płatności bez wychodzenia z domu. Nie ulega wątpliwości to, że darmowe konta są ogromnym ułatwieniem również dla osób niepełnoprawnych, które dzięki nim mogą być aktywnymi konsumentami i dokonywać, np zakupów sieci.

Warto podkreślić to, że nie wszystkie konta dla małoletnich są dobre, dlatego nigdy rodzice nie powinni decydować się na pierwszą lepszą ofertę bankową. Przede wszystkim, należy zapoznać się z różnymi ofertami rachunków osobistych dla młodzieży, by wybrać spośród nich najlepsze. Otóż, w tym celu jak najbardziej wskazane jest skorzystanie z porównywarek internetowych czy nawet zapoznanie się z wpisami na forach poświeconych działalności danego banku. Z pewnością, dobre konto bankowe zapewnia wiele dodatkowych opcji i udogodnień dla małoletnich. Mowa tu m.in. o limicie w koncie na określony cel, np. na prawo jazdy (bank Credit Agricole), bankowości mobilnej (mBbank, Bank City Handlowy), kartach debetowych z programami rabatowymi (Millenium Bank) czy darmowych pakietach assistance (Bank Pekao S.A.).

Jak widać, darmowe konta dla nieletnich są atrakcyjne dla młodych klientów, z tego względu iż dają im możliwość zapoznania się z operacjami bankowymi, dokonywania płatności online, oszczędzania, a także mądrego dysponowania środkami ulokowanymi na rachunku osobistym. Oczywiście, jego wybór konta dla młodzieży powinien być przemyślany, aby późnie spełniało ono oczekiwania młodego człowieka i jego rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *