Co zrobić z dziećmi w Sylwestra?

dzieci w sylwestraSylwestrowa noc jest jedyną, niepowtarzalną nocą w roku. To nie tylko czas świetnej zabawy, ale także noc podsumowań i robienia planów na najbliższy rok. Jednak wszystkie zamierzenia i podsumowania zawsze robione są w szampańskiej atmosferze zabawy i radości. Co jednak zrobić jeśli jesteśmy rodzicami, a nasza pociecha jest zbyt mała, żeby spędzać sylwestrową noc w towarzystwie swoich znajomych? Zabrać ze sobą czy zostawić w domu?

Jeśli mamy chętnych dziadków, którzy zostaną z wnuczkiem lub wnuczką to nie ma problemu. Najczęściej jednak dziadkowie także chcą hucznie przywitać nowy rok bez wnuków. A my przecież nie zabierzemy malucha ze sobą, bo po pierwsze będzie się nudził, po drugie nasza zabawa skończy się tym, że będziemy ciągle musieli zwracać uwagę na dziecko, a po trzecie po prostu sylwestrowe bale w mieście są nieodpowiednie dla malucha.

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest wynajęcie niani, która w podczas naszych sylwestrowych rozrywek w dużych miastach spędzi wieczór i noc z naszym dzieckiem. Studentki chętnie zrezygnują z zabawy sylwestrowej podczas tej nocy, by zarobić trochę pieniędzy. Żeby naszemu dziecku nie było nudno możemy na przykład zaprosić dzieci naszych znajomych, oni także na pewno nie mają co zrobić ze swoim maluchem.

Wystarczy wynająć jedną nianię do kilkorga dzieci i możemy być spokojni – nasz maluch będzie bardzo zadowolony, że może spędzić wieczór w towarzystwie rówieśników, a my bez wyrzutów sumienia będziemy mogli bawić się na zabawie sylwestrowej. Najczęściej to kobiety odczuwają coś w rodzaju wyrzutów sumienia, że zostawiają dziecko w domu, zamiast spędzić z nim czas.

Nie powinny jednak czuć się niekomfortowo. Na co dzień spędzają z maluchem dużo czasu, opiekują się nim, bawią, karmią i troszczą. Raz na jakiś czas warto, żeby zadbały także o swoje dobre samopoczucie i naładowanie akumulatorów. Zabawa sylwestrowa jest ku temu doskonałą okazją! Tym bardziej, że zadowolona, zrelaksowana i szczęśliwa mama to także szczęśliwe dziecko, któremu można poświęcić czas z nową energią, tak potrzebną podczas wychowywania małego człowieka!

Ile kosztuje wynajęcie niani n sylwestra? To zależy od miasta. Ceny wahają się w granicach 200-400 zł za noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *