Ciekawe stroje karnawałowe dla dzieci

Przebranie dziecięce na karnawałW czasie karnawału w wielu szkołach oraz przedszkolach organizuje się karnawałowe imprezy dla dzieci, na których nierzadko obowiązuje specjalny strój lub kostium. W niniejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze przebrania na karnawał dla najmłodszych.

Nasze pociechy z pewnością chętnie wezmą udział w okolicznościowych zabawach i balach karnawałowych. Na tę okazję warto więc samodzielnie wykonać lub kupić gotowy strój, nawiązujący na przykład do postaci ulubionego bohatera czy postaci z kreskówki lub książki dla dzieci.

Bez wątpienia jednymi z popularniejszych przebrań dziecięcych są stroje zwierzątek, których włożenie warto zaproponować najmłodszym dzieciom przedszkolnym. Dziewczynkę możemy więc śmiało przebrać za sympatyczną biedronkę lub kolorowego motyla, zaś chłopca – za liska lub zajączka.

Starsze dzieci z pewnością będą wolały na szkolnej zabawie choinkowej lub karnawałowej zaprezentować się w przebraniach lub strojach ich ulubionych postaci i bohaterów. Warto więc zaproponować pociechom samodzielne przygotowanie kostiumu pirata, rycerza, króla lub marynarza. Dziewczynkom na pewno spodobają się przebrania wróżek, księżniczek lub elfów, którym towarzyszyć powinny rekwizyty takie jak różdżki, korony czy kolorowe skrzydełka.

Wspólnie z dzieckiem warto również wykonać efektowne i kolorowe maski weneckie, do których zrobienia potrzebować będziecie kolorowego papieru, koralików, brokatu oraz barwnych piórek. Maskę wenecką można będzie zestawić na przykład z peleryną czarodzieja lub dziewczęcą sukienką w odcieniu pastelowym. Na podstawie szablonu maski weneckiej można także wykonać maskę dla Zorro lub innego, dziecięcego bohatera.

Oprócz przebrania i akcesoriów oraz niezbędnych dodatków do sukienki, takich jak wygodne buty czy praktyczna torebeczka na drobiazgi, na dziecięcą zabawę karnawałową warto również wybrać ciekawą fryzurę oraz ewentualny makijaż dla dziecka. Długie włosy można na tę okazję zakręcić na wałkach i upiąć przy pomocy kolorowych spinek w efektownego koczka na czubku głowy. Fryzurę taką warto dodatkowo utrwalić brokatowym lakierem lub ozdobić koralikami.

Do przebrań zwierzątek lub filmowych czy komiksowych bohaterów warto również wykonać makijaż za pomocą antyalergicznych farb do ciała. Z powodzeniem można na buzi dziecka namalować na przykład wąsy kotka czy barwne skrzydła motyla, odpowiednie chociażby do przebrania elfa. Rycerzowi z kolei można namalować na policzku szramę lub bliznę, zaś królewnie delikatne podmalować usta błyszczącą pomadką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *