Buciki na szydełku dla niemowlaka

Buciki na szydełkuJeśli mama niemowlaka potrafi robić na drutach lub na szydełku, to może zaoszczędzić sporo pieniędzy. W sklepach można znaleźć wiele pięknych rzeczy dla dzieci, ale zwykle są one dość drogie, a maluchy przecież tak szybko z nich wyrastają. Natomiast samodzielna robótka dostarcza przy okazji dużo satysfakcji. Towarzyszy jej przyjemne uczucie, że wykonuje się coś ładnego i ciepłego dla swojego ukochanego dziecka.

Umiejętność robienia na drutach pozwala na wykonanie czapki dla dziecka, poza tym oczywiście szalika, a może nawet sweterka. Niektóre panie zabierają się natomiast za szydełkowe buciki. Jeśli chodzi o obuwie dla niemowlaka, to ma ono jedynie chronić przed zimnem. Maluszek, który jeszcze nie chodzi nie potrzebuje odpowiednio wyprofilowanych butów na antypoślizgowej podeszwie. Jak w związku tym należy rozpocząć tego typu robótkę ręczną? Potrzebna będzie gruba wełna i dopasowane do niej szydełko. Najpierw robimy podeszwę. Stosując łańcuszek i półsłupki. Trzeba ich ilość i metodę przerabiania kolejnych rzędów dobierać w taki sposób, żeby otrzymać owalny kształt. Wówczas można zabierać się za cholewkę. Zaczynamy od kilku rzędów półsłupków, ale robiąc piąty rząd po dziewiątym z nich wykonujemy kilka oczek łańcuszka, a następnie łączymy go z robótka po drugiej stronie bucika. Trzeba jeszcze dorobić przednia i górną część bucika. Na końcu warto ozdobić nasze dzieło kokardkami czy kwiatuszkami, oczywiście jeśli buciki przeznaczone są dla dziewczynki. Na chłopięcych można natomiast wyhaftować imię synka.

Dokładne instrukcje jak zrobić na szydełku buciki dla dziecka można znaleźć chociażby w Internecie. Ponieważ buciki dla niemowlaka są niewielkie, to taka robótka nie powinna zając nam zbyt dużo czasu, zwłaszcza jeśli ktoś ma wprawę w szydełkowaniu. Bez wątpienia własnoręcznie wykonane szydełkowe buciki dziecięce to wyjątkowy element garderoby niemowlaka. Na pewno zostaną potem w rodzinie na pamiątkę chwil, kiedy córka czy synek był malutki. Kto wie, może kiedyś dzieci naszej córeczki czy synka będą nosiły te buciki. Zresztą jeśli robótka się uda można też podarować taki prezent siostrze lub bliskiej znajomej, która niedawno urodziła dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *