Bożonarodzeniowe kolorowanki

kolorowanki-swiateczneBoże Narodzenie to wyjątkowe, bardzo rodzinne święta, do których trzeba się odpowiednio przygotować. Trzeba bowiem przyrządzić tradycyjne potrawy wigilijne, upiec ciasteczka i pierniki, kupić lub zrobić prezenty dla najbliższych. W natłoku przedświątecznych przygotowań warto również dzieciom zorganizować czas tak, aby poczuły magiczną atmosferę świąt.

Świetną zabawą w tym czasie będzie dla maluchów malowanie kolorowanek bożonarodzeniowych – wszystkie dzieci uwielbiają malować, więc będzie to dla nich fantastyczna rozrywka.Bożonarodzeniowe kolorowanki dla dzieci możemy kupić w sklepach papierniczych lub księgarniach, ale możemy je także znaleźć bez problemu w Internecie i wydrukować. Istnieje mnóstwo stron gdzie znajdziemy ogromny wybór takich obrazków, więc maluchom na pewno przypadnie coś do gustu, a dodatkową atrakcją będzie dla nich możliwość wyboru najładniejszej malowanki.

Malowanki bożonarodzeniowe to obrazki przedstawiające różnego rodzaju zimowe krajobrazy, postacie Mikołaja z workiem prezentów, śniegowe bałwanki, aniołki grające na trąbkach, zabawne renifery ciągnące sanie wyładowane prezentami, choinki czy szopki betlejemskie. Obrazki takie dzieci mogą kolorować kredkami, ale także flamastrami i farbkami, a nawet wyklejać plasteliną albo kawałkami papieru kolorowego, tworząc efektowną wydzierankę. W grudniowe wieczory, podczas gdy mamy będą zajęte wypiekaniem ciasteczek, gotowaniem barszczu i lepieniem pierogów, ich pociechy na pewno nie będą się nudzić.

Pomalowane kolorowanki to wspaniały sposób na udekorowanie mieszkania na Święta Bożego Narodzenia, możemy bowiem oprawić je w ramki i powiesić na ścianach, przyczepić do lodówki czy do szafek kuchennych. Takie bożonarodzeniowe dekoracje nie tylko wniosą do każdego domu wyjątkową atmosferę, ale także pomogą najmłodszym zrozumieć wymiar świąt, to, jak ważne mają dla nas znaczenie.

Pomalowane przez nasze pociechy kolorowanki świąteczne można wykorzystać jedna także inaczej. Po drugiej stronie kartki można bowiem dopisać życzenia bożonarodzeniowe i po włożeniu do koperty wysłać naszej rodzinie czy przyjaciołom jako kartkę świąteczną. Bez wątpienia ręcznie robione kartki z życzeniami cieszą najbardziej, szczególnie jeśli w ich przygotowanie zaangażują się najmłodsi.

Maluchy mogą jednakże przygotować bożonarodzeniowe pocztówki dla najbliższych także z innych materiałów, na przykład z kolorowych arkuszy bloku technicznego lub brystolu, papieru kolorowego, cekinów, koralików, wstążek czy brokatu. Kartkę taką mogą przyozdobić motywem wyciętym z kolorowanki, na przykład postacią Świętego Mikołaja. Możliwości jest mnóstwo, a dzieci są niezwykle kreatywne, więc bez wątpienia stworzone przez nie kartki świąteczne będą piękne i wyjątkowe.Kolo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *