Bohaterowie filmu Fineasz i Ferb

fineasz-ferb-fretkaZwierzęcy bohaterowie bajek to z pewnością ulubieńcy dzieci. Dzieciaki lubią oglądać takie kreskówki, z uwagi na ich przyjemną formę i łatwy przekaz. Zwierzęta w bajkach pojawiają się od zawsze, są nimi koty, psy, misie, myszki, kaczki i wiele innych. Wymieniać można bez końca, ale czy fretka komuś się kojarzy? Trzeba przyznać, że tchórzofretki nie są częstymi bohaterami bajek dziecięcych. Przynajmniej wybierając z klasycznego zestawu animowanych filmów dla maluchów ciężko znaleźć taki, w którym pojawia się fretka. Ku przypomnieniu – jest to zwierzak futerkowy, przypominający wyglądem łasicę, o długim wąskim ciele, małych czarnych i błyszczących oczkach oraz sympatycznym pyszczku.

Futrzak udomowiony od wielu lat cieszący się zainteresowaniem wszystkich tych, którzy poszukują oryginalnego zwierzęcia domowego. Możliwa jest adopcja fretki lub jej zakup, a dbałość o jej potrzeby i utrzymanie nie nastręczają wielu problemów.Zabawa z fretką jest zaś samą przyjemnością.

Wróćmy jednak do świata bajek. Co i rusz pojawiają się nowe kreskówki, tak więc i bohaterowie są różni i okazuje się, że i fretka jest wśród nich. Mowa o kreskówce Fineasz i Ferb. Ale czy to jest taka fretka, o jakiej myślimy, ma figlarne uszka, pazurki i słodki pyszczek? I tak i nie, bo to dziewczyna. Ma ciągłe problemy ze swoimi młodszymi braćmi. Oni próbują w każdym odcinku konstruować nowe rzeczy, czego im robić nie wolno. Kiedy tylko zmykają spod oka Fretki, psocą a mimo wszystko uchodzi im to na sucho. Nawet telefony ze skargami do mamy nie pomagają, kiedy okazuje się, że po wybrykach przyrodnich braci Fineasza i Ferba nie ma ani śladu.

Fretka Gertruda Flynn, bo tak się nazywa ta postać z kreskówki, jest szesnastolatką, zakochaną na zabój w siedemnastoletnim koledze Jeremiaszu. Jak to nastolatka, uwielbia godzinami rozmawiać przez telefon, plotkując o chłopakach i dziewczęcych dylematach wieku dorastania. Jej najlepszą przyjaciółką jest Stefa. Fretka ma obsesję na punkcie śledzenia swych niesfornych braciszków, starając się ich przyłapać na majsterkowaniu.

Pierwsze odcinki kreskówki ukazały się na kanale Disney Channel w USA w 2007 roku. W Polsce także można je oglądać z dubbingiem nie tylko w tv, mnóstwo odcinków pojawiło się w sieci i są dostępne za darmo do obejrzenia. Fani serialu mają swoje ulubione postacie, dla chłopców będą to Fineasz i Ferb, dla nastolatek Fretka, sympatyczna, nieco zwariowana, rudowłosa szesnastolatka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *