Balowa fryzura dla dziewczynki

Uroczyste przyjęcia oraz bale sprawiają, że każdy z nas chce prezentować się wyjątkowo elegancko oraz wytwornie. Tyczy się to nie tylko dorosłych, ale również dzieci, które już od najmłodszych lat doskonale wiedzą, jak ważnym elementem wizerunku jest fryzura. Dzisiaj wieczorowe uczesania na wesele dla dzieci mogą być wykonywane na wiele różnych sposobów. Mamy kilkuletnich córeczek bardzo często decydują się na uczesanie ich w stylowych oraz elegancki sposób, dzięki którym pociechy mogą czuć się niczym prawdziwe księżniczki z bajek.

Balowa fryzura dla dziewczynki może więc być fryzurą naprawdę odświętną. Na pewno będzie to nieco inne uczesanie niż praktyczna fryzurka do szkoły, noszona na co dzień. By kilkulatka prezentowała się niczym dama, możemy zdecydować się chociażby na pokręcenie jej kosmyków. W takich fryzurach małe dziewczynki zwykle czują się doskonale, a co najważniejsze, jest to w miarę naturalne uczesanie, które można wyczarować naprawdę szybko.

Do tego celu można wykorzystać tradycyjną lokówkę, ale aby nie obciążać niepotrzebnie dziecięcych, delikatnych kosmyków tego rodzaju przyrządami, znacznie lepiej sięgnąć po papiloty bądź wałki. Jeśli nie wiesz, jak zrobić dziewczęce loki lub fale, wówczas koniecznie zapoznaj się z kilkoma prostymi wskazówkami. Na papiloty oraz wałki zawsze nawijaj świeżo umyte kosmyki, które w ten sposób zakręcą się najlepiej. Jeśli chcesz, by efekt był jeszcze bardziej oszałamiający, wówczas możesz zdecydować się na wtarcie w kosmyki pianki lub żelu do włosów, dzięki czemu loczki będą trzymały się znacznie dłużej.

W ten sposób możesz też tworzyć piękne fryzury komunijne krok po kroku, zwłaszcza, że kręcone kosmyki bardzo wdzięcznie komponują się ze śnieżnobiałymi wiankami oraz innymi komunijnymi dodatkami. Zakręcenie włosów to jednak nie jedyny sposób na wyczarowanie przepięknej, balowej fryzury dla kilkuletniej dziewczynki. Można również zdecydować się na klasyczne, plecione fryzurki, które podkreślają subtelne rysy dziecięcych twarzyczek. Gdy nie wiesz, jak zapleść warkocza lub warkoczyki, wystarczy krótka lekcja techniki zaplatania i w mgnieniu oka będziesz mogła tworzyć najpiękniejsze i najbardziej oryginalne sploty, na przykład w formie francuza bądź warkocza – kłosa. Takie uczesania dla dziewczynek również nadają się na odświętne oraz eleganckie przyjęcia. Szczególnie wytwornym rodzajem splotu jest jednak warkocz zapleciony wokół głowy, prosta i szybka w wykonaniu fryzura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *