Atrakcje dla dzieci w Wiedniu

praterWiedeń to nie tylko jedna z najpiękniejszych, ale również jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów stolic Europy. To niesłychanie ciekawa metropolia, na terenie której możemy znaleźć mnóstwo atrakcji turystycznych dla całej rodziny. Weekendowa wycieczka do Wiednia z dziećmi może okazać się świetnym pomysłem, ale wcześniej warto poznać najbardziej interesujące atrakcje dla dzieci w stolicy Austrii. Dzięki nim nasze maluchy z całą pewnością nie będą się nudzić, a wyprawa do Wiednia na długo pozostaniew ich pamięci wspaniałym wspomnieniem.

Wiedeń nie bez powodu określany jest jako miasto pałaców i ogrodów. Na terenie tej prawie dwumilionowej metropolii położonej nad Dunajem znajdziemy wspaniałe ogrody i pałac Schonbrunn, a także Hofburg – dawną siedzibę rodu Habsburgów. Najchętniej przez turystów odwiedzany jest zespół pałacowo – ogrodowy Schonbrunn, ponieważ na jego terenie można odnaleźć wiele atrakcji. Do tych najciekawszych można zaliczyć chociażby szklaną palmiarnię i dom motyli.

Na terenie parku znajduje się także ogród zoologiczny, który warto odwiedzić razem z dziećmi. Wiedeński ogród zoologiczny znajduje się na południe od pałacu Schonbrunn i stanowi jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na całym świecie. Dzieci na pewno będą zachwycone możliwością obejrzenia różnych gatunków zwierząt. Ogród ten razem z całym kompleksem pałacowo – parkowym został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, więc bez wątpienia jest to miejsce, które warto odwiedzić w czasie rodzinnego pobytu w Wiedniu. Jeszcze jedną ciekawą propozycją może być wizyta w publicznym parku Prater. Wiedeński park rozrywki Prater to jednoz najbardziej charakterystycznych miejsc na terenie stolicy Austrii. Niewiele osób wie, że niegdyś tereny te należały do dynastii Habsburgów i były przede wszystkim obszarem łowieckim. Dopiero cesarz Józef II zdecydował się je przekształcić w publiczny park – tak rozpoczęła się popularność tego miejsca.

W czasie wizyty w Wiedniu możemy także zabrać dzieci do wielu innych ciekawych miejsc. Jeśli nasze pociechy lubią biegać i bawić się, wówczas na pewno powinny im przypaść do gustu wiedeńskie parki, które są w mieście prawdziwymi oazami zieleni. Nieco starsze dzieci natomiast można zabrać również do ciekawych muzeów i galerii, zwłaszcza, że takich placówek na terenie Wiednia nie brakuje. Ciekawa galeria sztuki znajduje się chociażby w wiedeńskim Belwederze. Można tam obejrzeć obrazy sztuki austriackiej oraz międzynarodowej z przełomu XIX i XX wieku. Na szczególne zainteresowanie zasługują obrazy Gustawa Klimta oraz Oskara Kokoschki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *